Strona główna » Fotowoltaika dofinansowania

Panele fotowoltaiczne Wrocław
— oszczędzaj na rachunkach za prąd

W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii staje się priorytetem. Wśród nich fotowoltaika wyróżnia się nie tylko ekologicznym charakterem, ale również ekonomicznym potencjałem. Dla tych, którzy w Wrocławiu chcą połączyć troskę o planetę z oszczędnościami, Pivi Energy jest najlepszym partnerem.

Fotowoltaika Wrocław
— co zyskasz

Fotowoltaika dofinansowania — oszczędzaj już na starcie

Szukasz dofinansowania paneli solarnych? Nie chcesz lub nie możesz wyłożyć całej sumy z własnej kieszeni? Na szczęście już nie musisz. Teraz masz szansę otrzymać dofinansowania do fotowoltaiki. Dzięki unijnemu i rządowemu wsparciu będziesz mógł cieszyć własnym źródłem energii w swoim domu, przedsiębiorstwie lub gospodarstwie rolnym.

Fotowoltaiczne dofinansowanie
— skąd pochodzą pieniądze

Programy dofinansowania fotowoltaiki mogą być realizowane głównie dzięki środkom unijnym. Wystarczy wymienić chociażby takie programy jak “Mój Prąd”, którego kolejna edycja ruszy w lipcu 2021 roku, czy program “Czyste Powietrze’, planowany na czerwiec tego roku. Dofinansowanie fotowoltaiczne można uzyskać także z programów lokalnych. Dotyczy do gmin, które posiadają odpowiednie środki i wyraziły chęć udziału w programie, którego celem jest walka ze skutkami wykorzystywania nieodnawialnych źródeł energii. Kwoty dofinansowania mogą się różnić w zależności od gminy oraz indywidualnej strategii władz.

Panele fotowoltaiczne dofinansowania
— kto może skorzystać

Dofinansowania do fotowoltaiki 2021 skierowane jest do:

  • właścicieli gospodarstw domowych,
  • przedsiębiorców,
  • rolników.

Dofinansowania fotowoltaika
— aktualne programy

E

Energia Plus

to program, który powstał z myślą o właścicielach firm. Środki z dotacji przeznaczone są na modernizację przedsiębiorstwa. Wsparcie jest udzielane w formie pożyczki —1 264 286 978,50 zł lub bezzwrotnej dotacji — 49 772 500,00 złotych. Nabór trwa do 17 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania środków.

E

Agroenergia

to program, z którego mogą skorzystać rolnicy, którzy prowadzą działalność minimum przez rok od złożenia wniosku i których gospodarstwo rolne ma od 1 do 300 ha.

E

Mój Prąd

to rządowy program wsparcia. Jego beneficjentami mogą zostać osoby indywidualne, które produkują energię elektryczną na potrzeby gospodarstwa domowego i które mają podpisaną umowę z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej.

E

Czyste Powietrze

beneficjentami tego programu mogą zostać właściciele lub współwłaściciele gospodarstwa domowego, dodatkowym kryterium jest w tym przypadku dochód.

Dofinansowania fotowoltaika
— napisz do nas i skorzystaj ze wsparcia

Dzięki dofinansowaniu do fotowoltaiki koszty instalacji będą dużo niższe. Z racji tego, że część dotacji nie łączy się ze sobą, ważne jest to, by już na etapie planowania, wybrać najkorzystniejszą opcję. Obawiasz się, że możesz przegapić termin składania wniosku? Chcesz mieć pewność, że wszystkie formalności zostały dopełnione? Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci krok po kroku, każdy z dostępnych programów i wybierzemy ten, który oferuje największą dotację.

Realizacje

Przykładowe projekty

Jodłowice 10 kW
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp na budynku mieszkalnym, Siechnice
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 8 kWp na domu jednorodzinnym, Oława
Księgnice 12 kW