Strona główna » Serwis instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne Wrocław
— oszczędzaj na rachunkach za prąd

W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii staje się priorytetem. Wśród nich fotowoltaika wyróżnia się nie tylko ekologicznym charakterem, ale również ekonomicznym potencjałem. Dla tych, którzy w Wrocławiu chcą połączyć troskę o planetę z oszczędnościami, Pivi Energy jest najlepszym partnerem.

Fotowoltaika Wrocław
— co zyskasz

Serwis instalacji fotowoltaicznej

Często mówimy naszym klientom, że instalacja fotowoltaiczna jest niemal bezawaryjna. Tak jest w istocie. Należy jednak pamiętać, że jak każdy sprzęt, ulega amortyzacji i wymaga kontroli. Ze względu na zastosowanie nowych fabrycznie podzespołów do montażu instalacji, oraz wykonanie jej w profesjonalny sposób, pierwszy przegląd można wykonać po 5 latach użytkowania fotowoltaiki. Jeśli i Ty chcesz mieć pewność, że Twoje instalacja będzie działać na 100% pamiętaj o przeglądzie wszystkich jej elementów.

Serwis fotowoltaiczny — kiedy jest wymagany?

9

Natychmiastowe prace serwisowe wymagane są w przypadku awarii instalacji fotowoltaicznej lub którejś z jej elementów. Problemy z fotowoltaiką zdarzają się jednak niezmiernie rzadko. Poniżej przedstawiamy najczęstsze sytuacje, które powinny wzbudzić Twoją czujność:

 • wyłączający się w trakcie dnia falownik – może oznaczać nieprawidłową pracę instalacji lecz warto zwrócić uwagę, iż w polskich warunkach staje się tak często przez przeciążoną sieć elektroenergetyczną (wtedy należy skontaktować się z dostawcą energii elektrycznej i zgłosić ten fakt, aby firma energetyczna dostosowała sieć elektroenergetyczną do odpowiednich parametrów). 
 • hałaśliwy falownik — jeśli zauważyłeś, że inwerter pracuje głośniej niż wcześniej, prawdopodobnie doszło do awarii i warto to sprawdzić,
 • uszkodzenie paneli fotowoltaicznych na przykład na skutek silnego gradobicia ( przed zgłoszeniem serwisowym w celu wymiany urządzeń, pamiętaj aby w pierwszej kolejności zgłosić uszkodzenie do ubezpieczyciela).

W każdej z powyższych sytuacji warto wezwać ekipę serwisową, którą rozwiąże problem. Dzięki temu Twoja domowa instalacja znów będzie działać bez zarzutu. 

Serwis fotowoltaiczny — kiedy jest wymagany?
Jodłowice 10 kW
9

Przegląd i serwis fotowoltaiczny — jak przebiega?

Przegląd fotowoltaiczny obejmuje:

 • analizę wizualną — dotyczy wszystkich elementów instalacji, m.in. paneli fotowoltaicznych oraz falownika,
 • sprawdzenie konstrukcji instalacji PV (zamocowań i elementów zabezpieczających), 
 • kontrolę przewodów,
 • przeprowadzenie pomiarów profesjonalnym miernikiem na każdym z obwodów instalacji fotowoltaicznej,
 • dokładną analiza pracy falownika,
 • spisanie protokołu serwisowego 

Regularny przegląd sprawi, że Twoja instalacja będzie produkować prąd bez zakłóceń co przyczyni się do stałej oszczędności w gospodarstwie domowym. Powierz to zadanie specjalistom, a będziesz mieć pewność, że Twoja instalacja fotowoltaiczna posłuży Ci przez wiele lat.

Fotowoltaika montaż
— zaufaj specjalistom

Rodzaj i miejsce montażu to ważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Rzetelnie wykonana instalacja to podstawa. Inaczej panele fotowoltaiczne nie będą działać właściwie. Kluczowe jest ich poprawne ustawienie — pod kątem 30-40 stopni, na południe, a także ochrona przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Kwestie te warto uzgodnić już na samym początku.
Dlatego, jeśli planujesz zainstalować u siebie panele fotowoltaiczne, umów się na konsultację z naszym ekspertem. Dzięki takiemu spotkaniu dowiesz się:

 • która lokalizacja będzie najlepsza w przypadku Twojego budynku
 • jak będzie przebiegał montaż,
 • jaką formę finansowania wybrać
 • w jaki sposób dbać o panele, by posłużyły Ci przez wiele lat
Umów się na spotkanie z naszym ekspertem i uzyskaj odpowiedzi na każde pytanie związane z fotowoltaiką w domu lub firmie.