Strona główna » Fotowoltaika dofinansowania » Kredyt na fotowoltaikę

Panele fotowoltaiczne Wrocław
— oszczędzaj na rachunkach za prąd

W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii staje się priorytetem. Wśród nich fotowoltaika wyróżnia się nie tylko ekologicznym charakterem, ale również ekonomicznym potencjałem. Dla tych, którzy w Wrocławiu chcą połączyć troskę o planetę z oszczędnościami, Pivi Energy jest najlepszym partnerem.

Fotowoltaika Wrocław
— co zyskasz

Kredyt na fotowoltaikę — pomagamy w wyborze najlepszego finansowania

Planujesz zamontować panele słoneczne w swoim domu lub firmie? Zastanawiasz się, który bank oferuje najkorzystniejsze warunki, jeśli chodzi o kredytowanie fotowoltaiki? Nasz doradca porówna dla Ciebie i za Ciebie aktualne oferty i pomoże w załatwieniu wszystkich formalności.

Kredyt na panele fotowoltaiczne
— coraz większe możliwości

Dane przedstawione przez Santander Consumer Bank jasno pokazują, że zainteresowanie, jeśli chodzi o kredyt na panele fotowoltaiczne, z roku na rok jest coraz większe. W styczniu 2021 roku wniosków o kredyty na fotowoltaikę było o 183% więcej niż w analogicznym okresie, rok wcześniej. W kolejnym miesiącu zanotowano wzrost udzielonych kredytów aż o 168%. Nie jest to chwilowy wzrost, lecz stała tendencja, zauważalna od trzeciego kwartału 2020 roku. Wówczas eksperci mówili nawet o prawdziwym boomie, ponieważ w tamtym okresie, liczba kredytów na fotowoltaikę wzrosła aż o 785% w porównaniu do 2019 roku. Co miało wpływ na tę pozytywną zmianę? Na pewno pandemia. W związku z ograniczeniami w poruszaniu się, wiele osób postanowiło zamienić mieszkanie w bloku na domek jednorodzinny. Co więcej, większość z nas pracuje zdalnie, co zwiększyło zużycie energii w gospodarstwie domowym. Jeśli dodamy do tego stałe podwyżki prądu, wszystko stanie się jasne. To jednak nie jedyny powód. Więcej wniosków o kredyt na panele forteczne wiąże się również z rosnącą świadomością obywateli, troską o planetę i kolejne pokolenia. Rodzice zdają sobie sprawę, że odnawialne źródła energii to przyszłość ich dzieci i wnuków.

Kredyty na fotowoltaikę 2021
— gdzie możesz wziąć pożyczkę

Kredyt na fotowoltaikę 2021 ma w swojej ofercie kilka dużych i znanych banków, które od lat cieszą się zaufaniem klientów, między innymi:

 

  • PKO SA,
  • BOŚ Bank,
  • Santander Consumer Bank,
  • ING,
  • Getin Bank.

Fotowoltaika kredyt — podsumowanie ofert

W większości banków RASCO nie przekracza 8%, a całkowity koszt kredytu to średnio 3000-4000 zł. Jeśli chodzi o okres spłaty, niektóre banki dają na to nawet 10 lat. W większości przypadków wymagany jest wkład własny — od 1500 zł do 50 000. A na jaką sumę możesz wziąć kredyt? Średnio jest to 50 000 — 70 000 zł, chociaż zdarzają się i mniejsze kwoty. Jak się domyślasz na uprzywilejowanej pozycji są klienci banku. To oni mogą liczyć zazwyczaj na korzystniejszą ofertę, choć trudno jest znaleźć darmowy kredyt na fotowoltaikę. W takiej sytuacji warto zainteresować się dotacjami lub dopłatami do instalacji fotowoltaicznych.

Kredyt fotowoltaika — z nami wybierzesz dobrze

Nie wiesz, którą ofertę wybrać? Przeraża Cię wizyta w banku, a nie chcesz zaciągać kredytu online? Już nie musisz się tym martwić. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, zajmiemy się wszystkimi formalnościami, związanymi z kredytowaniem fotowoltaiki. Jesteś zainteresowany? Chcesz dowiedzieć się więcej. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej.
Realizacje

Przykładowe projekty

Jodłowice 10 kW
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp na budynku mieszkalnym, Siechnice
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 8 kWp na domu jednorodzinnym, Oława
Księgnice 12 kW