Strona główna » Fotowoltaika dofinansowania » Dotacje na fotowoltaikę

Panele fotowoltaiczne Wrocław
— oszczędzaj na rachunkach za prąd

W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii staje się priorytetem. Wśród nich fotowoltaika wyróżnia się nie tylko ekologicznym charakterem, ale również ekonomicznym potencjałem. Dla tych, którzy w Wrocławiu chcą połączyć troskę o planetę z oszczędnościami, Pivi Energy jest najlepszym partnerem.

Fotowoltaika Wrocław
— co zyskasz

Dotacje na fotowoltaikę — sprawdź, z jakiego wsparcia możesz skorzystać

Inwestycja w odnawialne źródła energii jest zgodna z polityką klimatyczną Unii Europejskiej, dlatego osoby, które zdecydują się na taki krok mogą skorzystać z wielu benefitów, które obniżą koszty instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź. na jakie dotacje do fotowoltaiki możesz liczyć w bieżącym roku.

Dotacje na fotowoltaikę 2021 — aktualne informacje

Program “Mój Prąd” — dotacja fotowoltaika

Jeśli wcześniej nie zdążyłeś skorzystać z tej dotacji, nic straconego. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej ogłosił niedawno, że rusza trzecia edycja programu “Mój Prąd”. Kolejny nabór ruszy prawdopodobnie z początkiem lipca i ma zakończyć się w grudniu tego roku. Program “Mój Prąd” zostanie sfinansowany z funduszy unijnych. Tym razem fotowoltaika dotacje unijne obejmą nie tylko koszty budowy paneli fotowoltaicznych, ale prawdopodobnie również wiat z paneli fotowoltaicznych, które będą pełniły funkcje stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wnioski będą przyjmowane drogą elektroniczną, np. za pośrednictwem portalu gov.pl. Program “Mój Prąd” to dotacja do fotowoltaiki, która cieszy się ogromną popularnością, dlatego zachęcamy do złożenia wniosku, jak tylko rozpocznie się nabór, ponieważ środki mogą skończyć się bardzo szybko. Wysokość dotacji to maksymalnie 5 000 zł.

Program “Czyste Powietrze” — fotowoltaika dotacja

Jak sama nazwa wskazuje, celem programu “Czyste Powietrze” jest dofinansowanie alternatywnych źródeł energii i działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Instalacja solarna idealnie wpisuje się w te założenia, dlatego właściciele gospodarstw domowych mogą liczyć na wsparcie finansowe. Muszą jednak spełnić kilka warunków. Osoba, która ubiega się o dotację musi być właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego. Ponadto, należy spełnić kryterium dochodowe — maksymalnie 1400 zł na osobę, w gospodarstwie wielorodzinnymi oraz 1960 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego. Cześć środków w ramach tej dotacji ma charakter bezzwrotny, ale część to rodzaj pożyczki, którą będzie trzeba zwrócić. Wniosek można złożyć na stronie WFOŚiGW lub w odziale stacjonarnym, a także na portalu gov.pl

Fotowoltaika dotacje dla rolników

Agroenergia to dotacja na fotowoltaikę dla właścicieli gospodarstw rolnych. Kolejna edycja programu ma ruszyć w czerwcu 2021 roku. Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby fizyczne, właściciele lub dzierżawcy nieruchomości rolnych, a także osoby prawne będące właścicielami lub dzierżawcmi nieruchomości rolnych. W obu przypadkach gospodarstwo nie może przekraczać 300 ha, a jednocześnie wielkość użytków rolnych nie może być mniejsza niż 1 ha Kluczowe jest również wiodący kod PKD:01.61.Z lub 01.62.Z

Dotacje fotowoltaika —— pomożemy Ci na każdym etapie

Nie wiesz, która dotacja będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku? Zastanawiasz się, jak wypełnić wniosek? Chcesz uniknąć najczęstszych błędów i zwiększyć szansę na otrzymanie dotacji? Skontaktuj się z naszym doradcą i zapytaj o możliwości dofinansowania na instalację fotowoltaiczną dla Twojego domu lub firmy.

Realizacje

Przykładowe projekty

Jodłowice 10 kW
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp na budynku mieszkalnym, Siechnice
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 8 kWp na domu jednorodzinnym, Oława
Księgnice 12 kW