Strona główna » Fotowoltaika dofinansowania » Dopłaty do fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne Wrocław
— oszczędzaj na rachunkach za prąd

W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii staje się priorytetem. Wśród nich fotowoltaika wyróżnia się nie tylko ekologicznym charakterem, ale również ekonomicznym potencjałem. Dla tych, którzy w Wrocławiu chcą połączyć troskę o planetę z oszczędnościami, Pivi Energy jest najlepszym partnerem.

Fotowoltaika Wrocław
— co zyskasz

Dopłaty do fotowoltaiki 2021
— ile możesz zyskać

Osoby, które planują montaż paneli fotowoltaicznych mogą liczyć na dopłaty w ramach funduszy unijnych i programów rządowych. Z dopłat mogą skorzystać osoby prywatne, rolnicy i przedsiębiorcy, po spełnieniu określonych warunków. Sprawdź, jak wyglądają dopłata do fotowoltaiki 2021

Dopłaty do fotowoltaiki
— jaką kwotę możesz otrzymać

Program “Czyste Powietrze”

W przypadku programu “Czyste Powietrze” maksymalna dopłata do fotowoltaiki wynosi 37 000 zł. Ostateczna wysokość wsparcia zależy od rocznego dochodu. Jeśli ten przekracza 100 000 zł, możesz liczyć na dopłatę w wysokości, maksymalnie 30 000 zł. Jest to tzw. podstawowy poziom dofinansowania. Jeśli natomiast dochód roczny jest mniejszy — maksymalnie 1960 zł miesięcznie, dla jednoosobowego gospodarstwa domowego lub 1400 zł miesięcznie na jednego członka rodziny, w przypadku gospodarstwa wieloosobowego. Wówczas możesz liczyć na wyższą dopłatę — nawet do 37 000 zł. Jest to tzw podwyższony poziom dofinansowania. Nieco inne zasady dotyczą przedsiębiorców, czyli osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą. W takiej sytuacji roczny dochód nie powinien być większy niż trzydziestokrotność minimalnego wynagrodzenia w poprzednim roku. Środki mogą zostać wykorzystane na montaż paneli słonecznych, których montaż rozpoczął się nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Program “Mój Prąd”

Jak wygląda dopłata do fotowoltaiki 2021 w przypadku programu “Mój Prąd”? Maksymalna kwota to 3000 zł Nabór wniosków rusza 1 lipca 2021 roku. Liczy się kolejność zgłoszeń, Środki z te można przeznaczyć na zakup i montaż paneli słonecznych, nawet jeśli instalacją rozpoczęła się przed naborem wniosków. Dopłata fotowoltaika to ukłon w stronę właścicieli gospodarstw domowych, którzy chcą przyczynić się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w naszym kraju. Z dopłaty może skorzystać osoba fizyczna, właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego.

Fotowoltaika dopłata
— wsparcie od A do Z

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w dopełnieniu wszystkich formalności. Dzięki temu nie umknie Ci żaden ważny termin i unikniesz błędów, które są najczęstszym powodem odrzucenia wniosku. W czasie spotkania z naszym ekspertem poznasz aktualne możliwości, jeśli chodzi o fotowoltaikę dopłaty i zyskasz środki na instalację PV.
Realizacje

Przykładowe projekty

Jodłowice 10 kW
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp na budynku mieszkalnym, Siechnice
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 8 kWp na domu jednorodzinnym, Oława
Księgnice 12 kW