Panele fotowoltaiczne Wrocław
— oszczędzaj na rachunkach za prąd

W dzisiejszych czasach, gdy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii staje się priorytetem. Wśród nich fotowoltaika wyróżnia się nie tylko ekologicznym charakterem, ale również ekonomicznym potencjałem. Dla tych, którzy w Wrocławiu chcą połączyć troskę o planetę z oszczędnościami, Pivi Energy jest najlepszym partnerem.

Fotowoltaika Wrocław
— co zyskasz

Leasing fotowoltaika — finansowanie bez wkładu własnego

Prowadzisz własny biznes? Szukasz legalnego źródła finansowania paneli solarnych, bez zbędnych formalności? Sprawdź możliwości, jakie daje leasing fotowoltaiki dla firm i wybierz najlepszy wariant dla swojego biznesu.

Leasing paneli fotowoltaicznych — rodzaje

Jako przedsiębiorca masz do wyboru leasing na fotowoltaikę: operacyjny lub finansowy. Zasady leasingu operacyjnego są bardzo podobne do leasingu na samochód. W dużym skrócie — nie musisz od razu inwestować w całą infrastrukturę, panele solarne są Ci wypożyczane, a jedyny koszt jaki ponosisz to rata leasingowa płacona w określonym terminie. Formalnie, instalacja jest własnością leasingodawcy. Umowa na leasing paneli fotowoltaicznych jest zawierana na co najmniej cztery lata. Z kolei leasing finansowy przypomina kredyt, ale pożyczki udziela leasingodawca, a nie instytucja finansowa. Leasing finansowy to umowa B2B. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca otrzymuje fakturę VAT. Ten rodzaj leasingu wymaga jednak wkładu własnego, co upodabnia go do kredytowania fotowoltaiki z banku.

Fotowoltaika leasing — zalety i wady

Być może zastanawiasz się teraz, który rodzaj finansowania będzie lepszy? Leasing operacyjny ma wiele zalet. Główną jest to, że nie potrzebujesz wkładu własnego, dzięki czemu środki te zostają w Twojej kieszeni. Operacyjny leasing na panele fotowoltaiczne to również minimum formalności. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, której wartość nie przekracza 100 000 zł netto, potrzebne będzie jedynie oświadczenie majątkowe i wniosek wypełniony przez leasingobiorcę. Co więcej, fotowoltaika w leasingu, zarabia na siebie już od pierwszego dnia. W przypadku leasingu finansowego umowa jest krótsza, ale wymagane są większe nakłady finansowe. Nie tylko pierwsza rata, ale również podatek VAT od całej sumy. Jedyny plus jest taki, że jako przedsiębiorca możesz odliczyć tę kwotę od podatku i w ten sposób odzyskać część tej kwoty.

U nas możesz skorzystać z leasingu na panele fotowoltaiczne

Oferujemy zarówno operacyjny, jak i finansowy leasing na panele fotowoltaiczne.
Jeśli na chwilę obecną nie chcesz inwestować w panele słoneczne, ale zależy Ci na tym, żeby korzystać z zielonej energii i obniżyć rachunki za prąd, leasing to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli masz pytania lub chcesz poznać szczegóły, umów się na spotkanie z naszym ekspertem.

Realizacje

Przykładowe projekty

Jodłowice 10 kW
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp na budynku mieszkalnym, Siechnice
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 8 kWp na domu jednorodzinnym, Oława
Księgnice 12 kW