Strona główna » Fotowoltaika dofinansowania » Kalkulator Fotowoltaika

Fotowoltaika kalkulacja
— policzymy, ile możesz zaoszczędzić

Masz dosyć wysokich rachunków za prąd? Obawiasz się kolejnych podwyżek? Zastanawiasz się, ile realnie możesz zaoszczędzić, dzięki panelom fotowoltaicznym? Chcesz poznać przybliżoną moc instalacji oraz zapotrzebowanie energetyczne w Twoim gospodarstwie domowym? Kalkulator fotowoltaiczny to narzędzie, dzięki któremu w kilka sekund dowiesz się, ile możesz zyskać, inwestując w zieloną energię.

Fotowoltaika kalkulator — co to jest i jak działa

Kalkulacja fotowoltaika to szybki i prosty sposób, dzięki któremu w kilka sekund dowiesz się, ile możesz zaoszczędzić, jeśli zdecydujesz się na panele słoneczne w swoim gospodarstwie domowym lub w firmie. Jak działa kalkulator fotowoltaiki? Wystarczy, że wpiszesz kwotę, jaką obecnie płacisz za energię elektryczną. Dzięki temu algorytm w kilka sekund obliczy:

 

  • przybliżoną wielkość instalacji fotowoltaicznej,
  • szacowane zapotrzebowanie energetyczne, jakie pokryje instalacja,
  • przybliżone koszty paneli słonecznych oraz montażu,
  • wysokość rocznego rachunku za prąd bez paneli fotowoltaicznych,
  • wysokość rocznego rachunku po zainstalowaniu instalacji PV,
  • oszczędność na przestrzeni 25 lat.

Kalkulacja fotowoltaiki — przykład

Płacąc około 300 złotych za prąd można przyjąć, że roczne zuzycie prądu wynosi około 6000 kWh. W takim przypadku rekomendujemy założenie instalacji o mocy 7,2 kW.

Ile będzie wynosił rachunek za energię po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej? Będzie to koszt opłaty dystrybucyjnej do dostawcy energii – kilka-kilkanaście złotych miesięcznie w zależności od operatora sieci.

Panele fotowoltaiczne kalkulator — realny zysk na lata

Liczby nie kłamią. Kalkulator fotowoltaika pokazuje, ile wydajesz na prąd obecnie oraz jak dużo możesz zaoszczędzić na przestrzeni lat. Zwróć uwagę, że kalkulator fotowoltaiczny bazuje na obecnych danych. Biorąc pod uwagę regularne podwyżki cen energii elektrycznych, bez paneli fotowoltaicznych, z roku na rok, będziesz płacił za prąd jeszcze więcej. Panele fotowoltaiczne to inwestycja, która pozwoli Ci się uniezależnić od dostawcy prądu. A co za tym idzie — coraz wyższe rachunki za prąd przestaną być Twoim problemem.
Planujesz wdrożyć instalację fotowoltaiczną w swoim domu lub firmie? Umów się na spotkanie z naszym ekspertem i ciesz się niższymi rachunkami za prąd.

Wielkość instalacji

0 kWh

Przykładowy koszt instalacji

0

Oszczędności w ciągu 25 lat

0

Realizacje

Przykładowe projekty

Jodłowice 10 kW
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp na budynku mieszkalnym, Siechnice
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 8 kWp na domu jednorodzinnym, Oława
Księgnice 12 kW